Blogger Widgets Blogger Widgets

9 października 2013

Debata o Pasie Nadmorskim w Gdańsku

Debata o pasie nadmorskim w Gdańsku odbyła się 9 października. Temat ten był już poruszany na inauguracyjnym seminarium EkoMetropolii w grudniu 2012. Od tego czasu mieliśmy protest społeczny oraz nowe niejasności i nieporozumienia w jednostkach miejskich i wśród lokalnych polityków.

W ramach zapowiedzianej kontynuacji tematu wypowiedzieli się eksperci. W programie znalazło się wprowadzenie o "psuciu miasta", Społeczna koncepcja zagospodarowania pasa nadmorskiego oraz "gorący" i konfliktowy temat wieżowców w Brzeźnie.

Pas nadmorski

Takich wieżowców w Brzeźnie nie będzie (choć myślano właśnie o takich - o tych, postawionych między brzeźnieńskim molo a al. Hallera), zaś inną zabudowę należy planować z głową. Zaś cały pas nadmorski wymaga wspólnej wizji, a nie przypadkowego planowania samych tylko wybranych lokalizacji. 
W panelu ekspertów wzięli udział architekci, urbaniści i działacze społeczni zaangażowani w sprawy związane z zagospodarowaniem dzielnic dolnego tarasu: dr hab. Jakub Szczepański, dr Tomasz Rozwadowski, Dorota Kuś, Ewa Lieder, Paweł Wład Kowalski.

Gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie Architektów Polskich - spotkanie odbyło się w siedzibie SARP w Dworze Bractwa Św. Jerzego (Złota Brama).

Strona wydarzenia na facebooku: → tutaj 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz