Blogger Widgets Blogger Widgets

15 października 2013

EkoMetropolia w GPN-T

15 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologiczneym odbyło się współorganizowane przez EkoMetropolię spotkanie Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego "Energia i Samorzadność". W czasie spotkania tematem było zagadnienie rozwoju miast i jego wpływu na gospodarowanie energią, koszty i jakość życia w mieście. Program:
1/ Energia w dzielnicach - podsumowanie projektu - Ewa Lieder, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Wrzeszcz Dolny i Komitetu Inicjatyw Lokalnych "Wrzeszcz"
2/ Eko-miasto, mgr inż. arch. → Piotr Smolnicki
3/ Czy Trójmiasto może być metropolią ‘Eko’? - Piotr Wyszomirski
4/ Perspektywa Forum Dialogu „Energia i Samorządność” – dyskusja propozycji programowych

Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego "Energia i Samorzadność". Forum zostało powołane przez Marszałka Województwa i Wojewodę Pomorskiego w 2011 roku po to, by stworzyć platformę dialogu dotyczącego kierunków rozwoju energetyki w regionie. Forum zajmuje się tematami "dużym", jak gaz z łupków czy energetyka jądrowa, jak i "małymi" - pozornie małymi - jak wielki temat termomodernizacji i architektury w mieście (wątek tematyczny "Energia w dzielnicach", kontynuowany ostatnio jako "Wrzeszcz Dolny w kolorze"). Więcej informacji o energetyce w ramach Forum można znaleźć na stronie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w sekcji "energetyka" → tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz