Blogger Widgets Blogger Widgets

Idea EkoMetropolii

Metropolia składa się z położonych blisko siebie miast, połączonych więziami społecznymi i gospodarczymi. Miasta te tworzą wspólny układ przestrzenny, którego kształt wpływa na jakość i koszty życia, możliwość rozwoju biznesu. Metropolia może być eko wtedy, gdy przyjmowane i rozwijane są takie rozwiązania, które sprzyjają zachowaniu czystego środowiska i zdrowym warunkom życia mieszkańców.

Ekologiczne zarządzanie przestrzenią metropolitalną to takie podejmowanie decyzji dotyczących poszczególnych dzielnic, miast i całości metropolii, które godzi potrzeby mieszkańców z wymaganiami środowiska przyrodniczego, przy uwzględnieniu rozwoju gospodarczego. Czyli jest to zarządzanie zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju (trwałego rozwoju, sustainable development).

W ramach zajęć, seminariów i debat będziemy mówić o rozwiązaniach energooszczędnych, zielonych domach, terenach zielonych, transporcie indywidualnym i zbiorowym, o miejskich śmieciach i smrodach, o architekturze i urbanistyce uwzględniającej rozwiązania zdrowe i nieuciążliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz